ATMIS

Akademia Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej powstała z chęci przekazania wiedzy nabytej podczas wieloletniej pracy naukowej i klinicznej. Korzystając z tych doświadczeń, postanowiliśmy stworzyć unikalny roczny program nauczania, podczas którego nabędziesz integralną wiedzę dotyczącą diagnostyki i terapii pacjentów, gotową do wprowadzenia natychmiast do swojej praktyki klinicznej.

W trakcie naszego kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą metod terapii manualnej takich jak: techniki mobilizacji i manipulacji stawowych, techniki mięśniowo – powięziowe, techniki mobilizacji układu nerwowego, techniki wisceralne, igłoterapia sucha oraz ćwiczenia terapeutyczne. Całą wiedzę przekazujemy w oparciu o najnowsze badania naukowe.

01. Wstęp

Ból układu mięśniowo – szkieletowego jest jedną z wielkich epidemii XXI wieku. Terapia manualna, jako narzędzie w rękach fizjoterapeuty, jest bardzo ważnym elementem w terapii przewlekłego bólu. Terapia manualna czerpie z badań naukowych dotyczących bólu układu mięśniowo – szkieletowego, opierając się zawsze na doświadczeniu klinicznym. Celem naszej szkoły jest dostarczenie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, dotyczącej narzędzi jakich dostarcza terapia manualna i igłoterapia sucha, w multidyscyplinarnym podejściu do syndromu bólowego układu ruchu.

02. Terapia manualna

Rozumiemy terapię manualną nie jako zbiór poszczególnych technik, lecz jako całościowe podejście do pacjenta. Uważamy, że wielowymiarowe podejście jest najskuteczniejsze. Dlatego też w ATMIS nauczysz się pracy ze stawami, z tkanką mięśniową, powięziową i nerwową, aby móc odnosić jeszcze większe sukcesy w swojej codziennej pracy w gabinecie.

03. Igłoterapia sucha

Igłoterapia Sucha jest coraz popularniejszym rodzajem terapii manualnej. Dzięki stymulacji śródmięśniowej możemy wpływać w bardziej bezpośredni sposób na układ mięśniowo – szkieletowy. Bardzo często igły są skutecznym rozwiązaniem tam, gdzie zawodzi klasyczna terapia manualna. Poprzez uzupełnienie naszego programu nauczania o igłowanie, Twój warsztat terapeutyczny staje się kompletny. 

Uniwersytet Króla Juana Carlosa w Madrycie

Uniwersytet Króla Juana Carlosa w Madrycie (Universidad Rey Juan Carlos) jest jednym z najprężniej działających ośrodków badawczych w Europie. Prof. Cesar Fernandez de las Penas, dyrektor akademicki i twórca naszego programu nauczania, jest koordynatorem międzynarodowej sieci badawczej z 5 krajów – Stany Zjednoczone, Hiszpania, Dania, Australia i Anglia. Głównym obiektem zainteresowań grupy badawczej jest ból, szczególnie ból pochodzenia mięśniowo – powięziowego, jego wpływ na chroniczne syndromy bólowe pacjentów oraz igłoterapia sucha. Publikacje naukowe pracowników URJC liczone są w setkach i można znaleźć je w prestiżowych czasopismach naukowych takich jak JOSPT etc. Zespół prof. Cesara Fernandez de las Penas prowadzi szkolenia z zakresu terapii manualnej i igłoterapii suchej w Stanach Zjednoczonych, Europie i Ameryce Południowej. Dzięki klinice URJC, wykładowcy mogą na co dzień łączyć wiedzę naukową z klinicznym doświadczeniem. Wierzymy, że dzięki współpracy z URJC, Akademia Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej dostarczy Tobie wiedzę na najwyższym, światowym poziomie.