Suche Igłowanie w dysfunkcji blizn i bliznowców

Akademia Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej – ATMIS zaprasza na warsztaty teoretyczno – praktyczne “Suche Igłowanie w dysfunkcji blizn i bliznowców”

 

Do kogo jest skierowany kurs? Do: fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, kosmetologów, lekarzy.

 

W TRAKCIE WARSZTATU DOWIESZ SIĘ:

1. Czym są blizny, jak powstają, jaki jest ich rodzaj

2. Skóra i jej budowa w kontekście możliwości pracy na bliznach metodą suchego igłowania.

3. Co robimy igłą dla blizny? (o głębokości wkłucia)

4. W jakim stadium rozpocząć pracę z blizną za pomocą igieł.

5. Jak badać bliznę aby kwalifikować ją do pracy metodą suchego igłowania  – wskazania/.p.wskazania

6.Rodzaje igieł – kiedy i jaką wybrać.

7. Gdzie i jak najpraktyczniej okuć bliznę – technika wkłucia, techniczne zagadnienia pracy igłą – odwroty, pociąganie.

8. Część praktyczna z pacjentem

 

Prowadząca o szkoleniu:

“Podczas warsztatów proponuję terapię blizn i bliznowców, wg własnej koncepcji.  Została ona stworzona w oparciu o wiedzę zdobytą w trakcie kursów podstawowego i zaawansowanego, ukończonych w 2015roku, a następnie doskonalona  w indywidualnej pracy z pacjentem w gabinecie Verde fizjo.

Bardzo dobre efekty pracy igłą oraz mnogość pacjentów pourazowych, pooperacyjnych, zachęciły mnie do dalszego poszukiwania rozwiązań dla trudnych i nierokujących blizn.

Koncepcja fizjoterapii blizn i bliznowców metodą suchego igłowania ma już 5 lat i jest przeze mnie stale rozwijana, udoskonalana, a efekty mojej pracy możesz zobaczyć podczas prezentacji przypadków w części teoretycznej warsztatu.

Uczestnicząc dowiesz się, czym są blizny, jak powstają, co ma wpływ na ich kształtowanie się i zaburzenia. Porozmawiamy o bliznach z jakimi mamy do czynienia w naszych miejscach pracy, tak aby nie było już wątpliwości z jakimi bliznami i kiedy możesz rozpocząć pracę za pomocą techniki scar dryneedling. Nauczysz się posługiwać igłą, a także poznasz różne ich rodzaje. Warsztaty składają się z części teoretycznej, jak również praktycznej pracy z pacjentem.”

Monika Piegdoń

Terminy szkolenia:

19 listopada 2022 – Warszawa – Grupa A ( zostało 5  miejsc )

20 listopada 2022 – Warszawa – Grupa B ( zostało 10 miejsc )

Cena: 700zł

Zapisz się również na kurs Igłoterapii Suchej ! Program kursu Igłoterapia Sucha – Suche Igłowanie: https://atmis.pl/igloterapia-sucha-akupunktura-kliniczna-modul-i/

Zapraszamy również na szkolenie Neuromodulacji Przezskórnej PENS – Percutaneous Electrical Nerve Stimulation, już w grudniu 2022 w Warszawie: https://atmis.pl/kurs-neuromodulacja-pens/

Nowość w ATMIS – kurs Elektroliza Przezskórna – grudzień 2022! Sprawdź program szkolenia Elektroliza Przezskórna i zapisz się jednocześnie na szkolenie Neuromodulacji i Elektrolizy: https://atmis.pl/kurs-elektroliza-przezskorna/

 

Prowadząca:

Monika Piegdoń mgr fizjoterapii od 2012 roku. Szkolenia realizowane od początku pracy zawodowej zawsze nakierowane były na pracę z pacjentem pourazowym i tkankę miękką. Igłami pracuje od 2015 roku, a technika igłowania blizn i bliznowców powstała równocześnie z otwarciem własnego gabinetu Verde fizjo w 2017 roku. Praca na igłach od początku budziła jej największe zainteresowanie, a skuteczność w terapii blizn sprawiła, że jest to jedna z najczęściej wykonywanych technik pracy w gabinecie.

 
ZAPISY: kontakt@atmis.pl lub 881 755 481 lub formularz kontaktowy
Image module

Prowadzący: Monika Piegdoń

700 PLN

Cena

Zapisz się!

Skorzystaj z poniższego formularza, aby uzyskać szybki kontakt!

Wybierz termin kursu

Klikając “Wyślij wiadomość” akceptujesz regulamin strony atmis.pl