Poznaj zespół naszych wykładowców:

Team member
dr César Fernández de las Peñas
Dyrektor Akademicki ATMIS, fizjoterapeuta, osteopata (D.O)
Uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Aalborgu oraz na Uniwersytecie Króla Juana Carlosa w Madrycie. Dyrektor departamentu Fizjoterapii, Terapii Zajęciowej, Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej na Uniwersytecie Króla Juana Carlosa w Madrycie. Prezydent Hiszpańskiego Stowarzyszenia Fizjoterapii Inwazyjnej. Koordynator międzynarodowej grupy badawczej, w której uczestniczą naukowcy z USA, Hiszpanii, Danii, Anglii i Australii.
Prowadzi kursy w całej Europie, USA i Ameryce Południowej. Prelegent na międzynarodowych konferencjach i workshopach, m. in. Fascia Research Congress.
Autor ponad 350 publikacji naukowych oraz współautor książek z dziedziny terapii manualnej, igłoterapii suchej i neurofizjologii bólu. Wśród nich znajdują się takie bestsellery jak „Trigger Point Dry Needling: An Evidence and Clinical-Based Approach”, „Tension-Type and Cervicogenic Headache: Pathophysiology, Diagnosis and Managment” czy „Temporomandibular Disorders. Manual therapy, excercise and needling”. Jest autorem pierwszej od kilkunastu lat reedycji książki Travell & Simons' Myofascial Pain and Dysfunction: The Trigger Point Manual.
Team member
dr Ricardo Ortega Santiago
doktor fizjoterapii oraz wykładowca akademicki na Uniwersytetcie Króla Juana Carlosa w Madrycie
Ekspert Terapii Manualnej na Uniwersytecie Alcala w Madrycie. Autor ponad 30 publikacji naukowych z zakresu bólu mięśniowo-powięziowego oraz Igłoterapii Suchej. Prowadzi szkolenia z zakresu Igloterapii Suchej, Terapii Manualnej i Neuromobilizacji na terenie całej Hiszpanii, Polski i Ameryki Południowej.
Jest współautorem książki „Trigger Point Dry Needling. An Evidenced and Clinical – Based Approach” do której przedmowę napisał Leon Chaitow oraz Rober D. Gerwin. Ricardo na co dzień pracuje z pacjentami w prywatnej klinice w Madrycie.
Team member
dr María Palacios Ceña
wykładowca i badacz naukowy na Universidad Rey Juan Carlos
Ukończyła Master of Structural Osteopathy w Madryckiej Szkole Osteopatii ( Escuela de Osteopatia de Madrid) oraz studia podyplomowe z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej Układu Ruchu. Ma na koncie ponad 30 publikacji naukowych z zakresu terapii manualnej, igłoterapii suchej, migren i napięciowych bólów głowy. Instruktor kursów igłoterapii suchej i neuromobilizacji. Prelegent na międzynarodowych kongresach, m. in. ?
Prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną w Madrycie.
Team member
dr Gustavo Plaza Manzano
wykładowca na Universidad Complutense w Madrycie
Fizjoterapeuta z ponad 15-letnim doświadczeniem. Koordynator studiów podyplomowych z zakresu fizjoterapii manualnej na Universidad de Alcala w Madrycie. Pracę akademicką łączy z aktywnością kliniczną i badawczą, w szczególności interesuje się neurofizjologią bólu, dysfunkcją mięśniowo – szkieletową i ich relacjami z technikami fizjoterapeutycznymi. Członek Instytutu Badawczego Szpitala Klinicznego San Carlos (IdISSC) w Madrycie. Autor ponad 20 publikacji naukowych i współautor książek z zakresu fizjoterapii manualnej.
Team member
dr José Luis Arias Buría
wykładowca na Universidad Francisco de Vitoria i Uniwersidad Rey Juan Carlos w Madrycie
Pracuje od ponad 15 lat w Szpitalu Gregorio Marañón w Madrycie. Prowadzi kursy z zakresu fizjoterapii inwazyjnej i ultrasonografii mięśniowo - szkieletowej na terenie całej Hiszpanii. Publikuje badania w prestiżowych czasopismach naukowych dotyczące igłoterapii suchej, ultrasonografii, tendinopatii i bólu mięśniowo – powięziowego.
Team member
Mateusz Kobylarz
założyciel ATMIS, tłumacz i asystent
Absolwent fizjoterapii (PT) na Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej na URJC pod okiem dra Fernandez de las Peñas. Tłumaczył i asystował na ponad 20 kursach Trigger Point Dry Needling prowadzonych przez dr Ricardo Ortegę Santiago w Polsce. Pracował w Madrycie w prywatnej klinice fizjoterapii i z drużyną piłkarzy ręcznych. Obecnie studiuje osteopatię w FICO Osteopathy Academy w Krakowie.