Organizujemy kursy dotyczące diagnostyki i terapii pacjentów w ramach Akademia Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej

Nadchodzące szkolenia i kursy

Image Alt

Suche igłowanie

Szukasz szkolenia z suchego igłowania?

Czym jest suche igłowanie i po co się je stosuje?

Suche Igłowanie polega na stymulacji dysfunkcyjnych obszarów mięśnia i tkanki łącznej igłą akupunkturową. Dzięki suchemu igłowaniu terapeuta wpływa na elastyczność, konsystencję i jakość tkanki mięśniowo – powięziowej.

Wg badań dr Langevin, rotacja igły powoduję „owijanie się” tkanki łącznej dookoła igły, tworząc swojego rodzaju kłębek. Po pewnym okresie czasu „kłębek”, czyli tkanka łączna rozluźnia się, przez co możemy mieć wpływ na ruchomość i elastyczność blizn. 

Z drugiej strony, używamy suchego igłowania do likwidowania mięśniowo – powięziowych punktów spustowych (MPPS). MPPS to nadwrażliwy obszar w napiętym paśmie mięśnia szkieletowego. Dzielimy  MPPS na punkty aktywne i ukryte (latencyjne). Jedne i drugie powodują ból lokalny, ból rzutowany i dysfunkcję motoryczną tkanki mięśniowej. Różnica między ukrytym i aktywnym punktem spustowym polega na tym, że aktywny punkt spustowy powoduje objawy w sposób spontaniczny.

Stosowanie suchego igłowania

Suche igłowanie może być stosowane w trakcie fizjoterapii w wielu schorzeniach i urazach, a jego skuteczność jest potwierdzona wieloma badaniami naukowymi.

Ból barku

Problemy ze stożkiem rotatorów

Cieśni podbarkowej

Napięciowych bólów głowy

Kolano skoczka

Shin splints

Skręcenia kostki

Bólów odcinka lędźwiowego

Bolesnych i nieruchomych blizn

Urazach sportowych

Łokieć tenisisty

Cieśni nagarstka

Wyróżnia nas doskonała kadra szkoleniowa

Kadra Akademii Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej składa się z najwyższej klasy klinicystów i naukowców z Uniwersytetu Rey Juan Carlos w Madrycie prowadzących kursy z zakresu suchego igłowania, terapii manualnej i fizjologii bólu na całym świecie. Program kursu Igłoterapia Sucha – Akupunktura Kliniczna został stworzony przez dra. Fernández de las Peñas, światowego autorytetu w dziedzinie suchego igłowania, autora książki „Trigger Point Dry Needling: an Evidence and Clinical Approach”