Na czym polega ? 

Suche Igłowanie polega na stymulacji dysfunkcyjnych obszarów mięśnia i tkanki łącznej igłą akupunkturową. Dzięki suchemu igłowaniu terapeuta wpływa na elastyczność, konsystencję i jakość tkanki mięśniowo – powięziowej. Wg badań dr Langevin, rotacja igły powoduję „owijanie się” tkanki łącznej dookoła igły, tworząc swojego rodzaju kłębek. Po pewnym okresie czasu „kłębek”, czyli tkanka łączna rozluźnia się, przez co możemy mieć wpływ na ruchomość i elastyczność blizn. 

Z drugiej strony, używamy suchego igłowania do likwidowania mięśniowo – powięziowych punktów spustowych (MPPS). MPPS to nadwrażliwy obszar w napiętym paśmie mięśnia szkieletowego. Dzielimy  MPPS na punkty aktywne i ukryte (latencyjne). Jedne i drugie powodują ból lokalny, ból rzutowany i dysfunkcję motoryczną tkanki mięśniowej. Różnica między ukrytym i aktywnym punktem spustowym polega na tym, że aktywny punkt spustowy powoduje objawy w sposób spontaniczny.

Najskuteczniejsze w przypadku:

– Bólu barku

– Problemów ze stożkiem rotatorów

– Cieśni podbarkowej

– Napięciowych bólów głowy

– Łokcia tenisisty

– Cieśni nagarstka

– Kolana skoczna

– Shin splints

– Skręcenia kostki

– Bólów odcinka lędźwiowego

– Bolesnych i nieruchomych blizn

– Urazach sportowych

Kadra Akademii Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej składa się z najwyższej klasy klinicystów i naukowców z Uniwersytetu Rey Juan Carlos w Madrycie prowadzących kursy z zakresu suchego igłowania, terapii manualnej i fizjologii bólu na całym świecie. Program kursu Igłoterapia Sucha – Akupunktura Kliniczna został stworzony przez dra. Fernandez de las Penas, światowego autorytetu w dziedzinie suchego igłowania, autora książki „Trigger Point Dry Needling: an Evidence and Clinical Approach”