Na czym polega igłoterapia?

Wykonując igłoterapię wprowadzamy akupunkturową igłę w aktywny punkt spustowy. Czym zatem różni się ten typ terapii od popularnej akupunktury? W przypadku akupunktury igła wprowadzana jest powierzchownie, a w przypadku igłoterapii, czyli obiektu naszych szkoleń, celem jest bezpośrednie oddziaływanie na tkankę łączną. Czym jest aktywny punkt spustowy? Jest to punkt, który w wyniku kompresji powoduje u pacjenta ból rzutowany lub lokalny. Pojawiający się ból niekoniecznie musi wskazywać dokładne miejsce przyczyny problemu. Problem może mieć swoje położenie zupełnie gdzie indziej.

Szkolenia z igłoterapii pomogą Ci zwalczać problemy m.in. z:

  • cierpnięciem dłoni
  • bólami ścięgna Achillesa
  • bólami barków
  • rwą kurczową
  • bólami, które pojawiają się na skutek zwyrodnień

Szerokie zastosowanie igłoterapii sprawia, że staje się ona coraz popularniejsza zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Szkolenie z igłoterapii suchej Warszawa

Pierwszą edycję naszego szkolenia realizujemy od października 2018 roku do czerwca 2019 roku. Szkolenie przewiduje 220 godzin aktywnej pracy nad wiedzą i umiejętnościami z zakresu igłoterapii. Do prowadzenia kursu zaangażowaliśmy wielu specjalistów. Każdy z nich wyłoży temat, w którym specjalizuje i czuje się najlepiej. Zwieńczeniem szkolenia i nabywania wiedzy będzie egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny, które zweryfikują wiedzę nabytą przez uczestników.

INFORMACJE O SZKOLENIU